Üst düzey düşünenler için: Resimdeki üç dondurma çubuğunu kırmadan “4” yapabilir misin?

3 çubuğu kırmadan “4” yapmanızı isteyen bulmaca, son zamanlarda popüler hale gelen bir zekâ testi oyunudur. Zekâ testi oyunları, akıllara durgunluk veren ve gizli zekânızı uyandırmaya çalışan ilgi çekici bulmacalardır. Verilen koşullar doğrultusunda alışılagelmişin dışında düşünmenizi ister. Yanal düşünme becerisini geliştirmenin en eğlenceli ve hızlı yoludur.

Beyninizi uyandırarak günlük hayatta karşılaştığınız stresi azaltmanıza yardımcı olacak zekâ testi oyunları, bilişsel ve eleştirel düşünmenizi tetikler. Problem çözme becerinizi geliştirerek gündelik problemlere farklı bakış açıları ile bakmanıza olanak sağlar.

Beyninizi çalıştırarak onu diri tutacak ve üst düzey düşünme yeteneklerinizi sınayacak zekâ testi oyunu için hazır mısınız? Hadi devam edelim!

ÜST DÜZEY DÜŞÜNENLER İÇİN: RESİMDEKİ ÜÇ DONDURMA ÇUBUĞUNU KIRMADAN “4” YAPABİLİR MİSİN?Yukarıdaki görselde yan yana yerleştirilmiş 3 tane dondurma çubuğu görüyorsunuz. Sizden istediğimiz bu 3 çubuğu kırmadan “4” yapmanız. Bunun için size verilen süre ise 20 saniye. Keskin bir zihne sahip olan kişiler bu zekâ testi oyununu 20 saniye içerisinde kolaylıkla çözebilecektir.

3 çubuğu kırmadan “4” yapmanız için tasarlanan bu zekâ testi oyununda resme dikkatlice bakmanız ve her çubuğu istediğiniz gibi hareket ettirebileceğinizi bilmeniz gerekir. Cevap çok kolay ama fark edene kadar sizi oldukça zorlayacak bir testtir.3 çubuğu kırmadan “4” yapmanız için izlemeniz gereken adımları bulmak için sadece 20 saniye süreniz var. Bu bulmacayı çözmek için zihninizin tam anlamıyla uyanık olması ve farklı düşünce tarzlarına açık olmanız gerekir.

Strese girmeden cevabı bulmaya çalışın ama acele etmeniz gerektiğini de unutmayın. Süre arka planda hızlıca akıyor ve her an bitti bitecek. Resmi dikkatlice inceleyin ve 3 çubuğu kırmadan “4” yapmak için nasıl bir yol izleyeceğinizi düşünmeye çalışın.

ZİHNİNİZİ UYANDIRIN: SÜRE BİTİYOR

3 çubuğu kırmadan “4” yapmak neredeyse imkânsız görünüyor.  Ancak tek bir yöntem hariç…

Son 3…

2…

1…

Süre doldu.

3 çubuğu kırmadan “4” yapmanız için tasarlanan zekâ testi oyununu verilen süre içerisinde çözebildiniz mi? Bulmacanın doğru cevabını verilen süre zarfında bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Belli ki zihniniz gerçek anlamda uyanmış ve her problemin üstesinden gelmeye hazır.

Verilen süre zarfında 3 çubuğu kırmadan “4” yapmanın yolunu bulamayan okuyucularımız ise endişelenmesin. Bu tarz testlerde düşünme sistemlerini değiştirmek için sitemizde yer alan diğer zekâ testi oyunlarını çözerek kendilerini geliştirebilir.

Evet, gelelim 3 çubuğu kırmadan “4” yapmak için hazırlanan zekâ testinin çözümüne…

İşte kafanızı kaşımanıza sebep olan, 3 çubuğu kırmadan “4” yapmanın tek yolu;Yaratıcı düşünme becerinizi aktif olarak kullanmanızı isteyen 3 çubuğu kırmadan “4” yapma adı altındaki zekâ testi oyununda cevap bu şekildeydi. Sizden 3 çubuğu 4 çubuğa çıkarmanız değil, 3 çubuktan oluşan bir “4” yazmanızı istemişti.

Peki, siz verilen süre içerisinde bu kelime oyununu fark ederek 3 çubuğu kırmadan “4” yapabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir