Hikayesi ve Olay Örgüsü Sayesinde Oynarken İçinizi Ferahlatacak 10 Tatlı Oyun

Yeni oyunlar daha çok çevrimiçi içerik için uğraşırken, eski zamanların hikaye üzerinden ilerleyen oyunlarını özleyenler için durum iyice sıkıcı bir hal alıyor. İyi bir hikayeye sahip oyun oynamanın verdiği zevk cidden bambaşka ve bittiğinde bir deneyim geçirmiş olduğunuzdan bir iki saat arkanıza yaslanıp düşünmeniz geçiriyor. kimi hikayeler kasvet ve dram içerirken kimi de içimizi ferahlatıyor. Gelin hikayesiyle içimizi ferahlatan oyunlara göz alalım.

10. Portal 2

Chell ve GladOS adlı iki robotun Wheatley adlı yapay zekaya karşı bir araya geldikleri komik ancak alt metinlerle dolu hikayesiyle Portal 2.

9. ABZU

Rengarenk ve canlı okyanus yaşantısında dalgıç olarak gizemleri çözüp, sayısız okyanus canlısını gözlemleyebileceğiniz ABZU. Journey tarzından ve aynı sanatsal zekadan ortaya çıkan yapımın ismi de mitolojiden geliyor. AB, su ve ZU, bilmek anlamına geliyor. Yani oyunun bir diğer adı bilgelik okyanusu.

8. Firewatch

Uzaktan bakınca bir yürüme simülasyonu gibi görünse de hikayesinin başına oturduğunuz zaman bitirene kadar kalkamayacağınız Firewatch. Ana karakterimiz Henry, yaz aylarını Wyoming’de korucu olarak geçirmek, şehrin tantanasından uzak kalarak sessizlik bulmak istiyor. Tabi patronu ile telsiz konuşmaları onu biraz geveze yapsa da, bu konuşmaların ve hikayenin gittiği yer oldukça farklı.

7. It Takes Two

Boşanmanın eşiğinde olan bir çift, kendilerini kızlarının oyuncaklarına dönüşmüş halde bulur. Eski hallerine dönmenin yolunu aradıkları maceraya çıktıklarında uzun süre sonra ilk kez yakınlaşan çift, aralarındaki kıvılcımı tekrar ateşler.

6. Untitled Goose Game

Bir kazız, daha ötesi var mı! Hem de laf aramızda oldukça sinir bozucu olanından. Bir köyün neredeyse tüm sakinlerini tatlı yaramazlıklarımızla sinir ederken bir yandan oyunun sanat tasarımı ve çileden çıkarttığımız sakinlerin tepkileri insanı epey güldürüyor.

5. Florence

Florence aslında hepimizin içinde bulunduğu döngüleri, kimi zaman kapana kısılmış gibi hissettiğimiz veya ayağımızı yerden kesen anları oldukça tatlı bir biçimde işliyor. 25 yaşındaki ana karakterimiz Florence’ın öyküsüne tanıklık ederken kendinizden çok şey bulacağınıza eminiz.

4. To the Moon

To the Moon piksel grafiklerinin ardında hayli derin bir hikaye barındırıyor. Kontrolünü elimize aldığımız iki karakterimiz insanların son isteklerini rüyalarında gerçekleştiren bir şirkette çalışan iki bilim insanı. İyisi mi hikayenin gerisinden spoiler vermeyelim ve sizi bu duygusal deneyimle baş başa bırakalım.

3. Stardew Valley

Bir çiftliği devraldığımız ve kasabada bir hayata atıldığımız Stardew Valley. Rol yapma oyunu olarak çok başarılı bir yapım olan Stardew Valley, hikayesi ve dünyası ile de insanın içine sakinlik veriyor.

2. Journey

Farklı bir deneyim sunarak oyuncuların gönüllerini fetheden Journey. Sakin bir maceraya çıkıp, sanatsal manzaraları izlemek ve ödül adaylığı bulunan müziği eşliğinde yolculuk yapmak istiyorsanız, Journey’e bir şans verebilirsiniz.

1. Spirit of the North

Bir kızıl tilkinin kuyruğuna takılıp nefes kesen kuzey coğrafyasında masalsı bir yolculuğa çıktığımız oyunumuzda Kuzey Işıkları’nın koruyucu ruhu da bize eşlik ediyor. Böylece masallardan fırlamış gibi bir atmosfer, rahatlatıcı ortamlara eşlik eden harika müzikler eşliğinde çıkılan eşsiz bir macera doğuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir