Galatasaray üç futbolcunun satışından 60 milyon euro bekliyor

Süper Lig’de en yakın rakibinin önünde 5 puan önde bulunan Galatasaray, bir yandan da transfer çalışmalarını hızlandırdı. Sarı-kırmızılılar yaz transfer döneminde üç futbolcudan 60 milyon euro gelir bekliyor.

Stoperde Nelsson (24), sağ bekte Boey (22) ve ön liberoda Torreira (27), müthiş bir çıkış yakaladı. Bu çıkış, onları yakından takip eden Avrupa kulüplerinin de dikkatinden kaçmadı.

Galatasaray’ın transfer operasyonlarını yürüten Erden Timur, bu 3 oyuncu için de kulübe teklifler geldiğini açıklamış, ancak hiçbirini bırakmak istemediklerini de sözlerine eklemişti.

Buna karşın oyuncuların piyasası arttıkça, konuşulan rakamlar da yükseldi ve artık resmi tekliflerin hazırlanmaya başlandığı öğrenildi.

Özellikle İtalyan kulüpleri Torreira’nın peşinde. Milan ve Fiorentina’nın ciddi olarak istediği Uruguaylı ön liberonun 20- 30 milyon Euro bandında bir rakama satılabileceği belirtiliyor.

Fransız kulüplerinin yanı sıra İngiltere’den Crystal Palace’ın istediği Boey için de kapı 20-25 milyon Euro bandında açılacak.

İspanya’da Sevilla ile Betis’i birbirine düşüren Nelsson’un olası satışından da en az 25 milyon Euro bekleniyor. İşler planlandığı gibi giderse, Galatasaray’ın bu üç oyuncudan 60 milyon Euro, hatta daha fazla gelir elde etme ihtimali bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir