Emekli bayram ikramiyelerine zam yapıldı! Ödemeler ne zaman? İşte zamlı rakam…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin bayram ikramiyesinde artış talepleriyle ilgili, “Hükümet olarak bu adımı atmaya hazırız. Bu çerçevede çalışmalara kısa sürede başlayabiliriz.” demişti. Bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan zamlı rakamı açıkladı.

EMEKLİ İKRAMİYESİNE YÜZDE 50 ZAM!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilerin bayram ikramiyelerine yüzde 50 oranında zam yapıldığını açıkladı. Böylece emekli ikramiyeleri 3 bin liraya yükseldi. İki dini bayramda emekliye toplamda 6 bin TL ödeme yapılacak.

DUL VE YETİMLERE FARKLI ÖDENECEK

Emekli maaşının yüzde 75’ini hak eden dul ve yetimlere 2250 lira, yüzde 50’sini hak edenlere 1500 lira, yüzde 25’ini hak edenlere ise 750 lira ödeme yapılacak.

HERKESE EŞİT ZAM YAPILACAK!

Emekli olan herkes bayram ikramiyesi zammından yararlanacak. EYT’den emekli olan, eski emekli ya da ikramiye ödemesi öncesinde emeklilik için dilekçesini veren emekliler de ikramiyeden faydalanacak.

ZAMLI ÖDEMELER NE ZAMAN?

Bu yıl Ramazan Bayramı’nın arefe günü 9 Nisan 2024’de başlıyor. 10-11-12 Nisan 2024 tarihleri Ramazan Bayramı tarihleri olduğu için 9 Nisan 2024 tarihinden önce ilk bayram ikramiyelerinin ödenmesi beklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir