Bu Mayıs Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin!

Kripto analist Valdrin Tahiri, Mayıs’ta kripto piyasasında izlemeye değer en iyi 5 altcoin projesini paylaşıyor. Analist, bunun nedenlerini belirtiyor ve altcoin’ler için hedeflerini açıklıyor

İlk altcoin Avalanche (AVAX) yıllık zirve düzenliyor

 • Fiyat: 17,09 dolar
 • Piyasa Değeri: 5,614 milyar dolar
 • Sıra: 16

İkinci Avalanche zirvesi 3-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Zirvede 300’den fazla konuşmacı yer alacak. Ayrıca, çeşitli Blockchain konularını içeren 125’in üzerinde panel oturumu düzenlenecek. Zirvenin, Şubat ayının başından bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düşen AVAX’a çok ihtiyaç duyulan bir destek sağlaması mümkün.

Fiyat ayrıca Nisan ayının ortasında direnç çizgisinin (kırmızı simge) üzerine çıktı. Ancak, daha sonra bu çizginin altına düştü. Şimdi, altcoin fiyatı yılın başından bu yana yükselen bir destek hattında (kesikli) işlem görüyor.

AVAX günlük grafik / Kaynak TradingView

Direnç çizgisiyle birleştiğinde bu, nötr bir formasyon olarak kabul edilen simetrik bir üçgen oluşturur. Bu nedenle, hem bir kırılma hem de çöküşün mümkün olduğunu gösteriyor. Bir kırılma meydana gelirse AVAX’ın 21,50 dolar direnç alanına hareket etmesi olası. Bununla birlikte, bir arıza meydana gelirse, muhtemelen kartlarda 15 dolara düşüş var.

Gala Games (GAL) airdrop yapacak, fiyata etkisi olur mu?

 • Fiyat: 0,038 dolar
 • Piyasa Değeri: 265 milyon dolar
 • Sıra: 129

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere GALA(v2)’nin lansmanı 15 Mayıs’ta gerçekleşecek. Bu yükseltme, gelişmiş yanma ve güvenlik mekanizmaları gibi çeşitli yeni iyileştirmeler getirecek. Tüm GALA(v1) sahipleri yeni tokenı 1:1’lik bir airdrop alacak. Ayrıca, bundan sonra GALA (v1) tokenı artık desteklenmeyecek.

Olumlu haberlere rağmen, altcoin 25 Nisan’da yükselen bir destek hattını aşağı kırdı. Daha önce bu çizgi yılın başından beri yerinde duruyordu. Bu tür kırılmalar genellikle bir önceki trendin sona erdiği anlamına gelir.

GAL günlük grafik / Kaynak: TradingView

Düşüş devam ederse, en yakın destek alanı 0,031 dolar olacak. Öte yandan, GALA fiyatı destek hattını geri alırsa, bir sonraki dirence 0,049 dolara yükselmesi mümkün.

Üçüncü altcoin eCash (XEC) ağ yükseltmesinden geçiyor

 • Fiyat: 0,00003 dolar
 • Piyasa Değeri: 566,144 milyon dolar
 • Sıra: 77

eCash Network 15 Mayıs’ta büyük bir yükseltmeden geçecek. Yükseltme, zincirleme işlem sınırının kaldırılması ve madenci fonlarının mutabakat kurallarının dışına çıkarılması gibi çok sayıda özellik içerecek.

XEC günlük grafik / Kaynak: TradingView

AVAX’a benzer şekilde, XEC fiyatı nötr bir formasyon olarak kabul edilen simetrik bir üçgenin içinde işlem görüyor. Eğer kırılırsa, bir sonraki en yakın destek 0,000026 dolar olacak. Bununla birlikte, bir kırılma meydana gelirse, bir sonraki direnç 0,000033 dolar olacak.

Lido DAO (LDO) main-net yükseltme lansmanı

 • Fiyat: 2,03 dolar
 • Piyasa Değeri: 1,780 milyar dolar
 • Sıra: 35

Lido DAO’nun yeni ana ağ güncellemesini Mayıs ayının ortasında yayınlaması bekleniyor. Bu olumlu bir gelişme. Bununla birlikte, fiyat hareketi düşüş işaretleri gösteriyor. Altcoin fiyatı, 2 dolarlık yatay destek alanında bir sıçrama başlatmak için mücadele ediyor. Ayrıca, düşüş formasyonu olarak kabul edilen bir baş ve omuz oluşturdu.

LDO günlük grafik / Kaynak: TradingView

Altcoin 2 dolar bölgesini aşağı kırarsa 1,30 dolara kadar düşmesi mümkün. LDO bunun yerine sıçrar ve azalan direnç çizgisinden çıkarsa bu düşüş tahmini geçersiz olur. Bu durumda fiyatın 2,80 dolara yükselmesi mümkün.

Son altcoin Vechain (VET) cüzdan yükseltmesini yayınladı

 • Fiyat: 0,02 dolar
 • Piyasa Değeri: 1,592 milyar dolar
 • Sıra: 38

VechainThor mobil cüzdan yükseltmesi 4 Mayıs’ta gerçekleşecek. Bunun, 0,022 dolar destek alanından bir ralli başlatmak için mücadele eden VET’e çok ihtiyaç duyduğu desteği sağlaması mümkün. Yatay bir destek alanı olmasıyla birlikte, bu aynı zamanda 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesi.

VET günlük grafik / Kaynak: TradingView

Başarılı olursa, 0,027 dolara kadar bir artışı takip etmesi muhtemel. Ancak, bunun bozulması 0,020 dolar destek alanına doğru bir düşüşe yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir