Ağustostan bu yana 300 milyar dolar zarar eden Apple bugün 3. çeyrek raporunu açıklayacak

Apple’ın hisseleri, 3 Ağustos’taki raporundan bu yana yüzde 10,4 (yaklaşık 300 milyar dolar) düştü; bu rapor, analistlerin hem üst hem de alt tahminlerini aşmasına rağmen, şirketin toplam satışlarının yaklaşık yüzde 20’sini oluşturan Çin segmentinde büyüme kabiliyetine ilişkin endişeleri artırdı.

Dünyanın en büyük şirketinin piyasa değerine göre yaşadığı gerileme, daha geniş bir pazar için daha ılımlı bir çöküşle örtüşüyor; mavi çip Dow Jones Endüstriyel Ortalaması bu dönemde yüzde 6 düştü.

Forbes’ın haberine göre Yatırımcıların Apple kazançlarına tepkileri karışık olma eğiliminde: Son 10 kazanç raporunda, Apple’ın hisseleri işlem seansının hemen ardından ortalama yüzde 1,3 oranında değer kazandı ancak rapordan sonraki haftada yüzde 0,1 düşüş yaşadı. Ağustostaki düşüş, Apple hisselerinin bir hafta sonra yüzde 6,9 oranında düşmesine neden oldu.

Analistler, FactSet’e göre Apple’ın bugün açıklayacağı çeyrek gelirinde 89,3 milyar dolar ve hisse başına 1,39 dolar kazanç bildireceğini öngörüyor; bu da satışlarda yıllık yaklaşık yüzde 1 düşüş ve yüzde 8 kar artışı anlamına geliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir